Tatlandırılmış su

1

İncelmeye çalışıyorsanız yeterince su içmeniz çok önemlidir. Yeteri ölçüde su tüketirseniz vücudunuzdaki zehirli maddeler temizlenir, denge sağlanır ve tokluk hissiniz artar. Su içmekten sıkıldıysanız limon gibi meyvelerle tatlandırılmış suları tercih edebilirsiniz.

Buzlu Karpuz  Püresi

2

Şekersiz hazırladığınız müddetçe meyve püreleri ve suları zararsızdır. Karpuz, sadece vücudu serinletmek ve sıvı takviyesi sağlamakla kalmaz aynı zamanda içerdiği besin değerleriyle sağlığınızın da destekler.

Buzlu naneli çay

3

Sıcak yaz günlerinde buzlu nane çayı tercih edebilirsiniz. Nane midenin daha iyi çalışmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Midenin yağlı gıdaları hızlıca sindirmesine de yardımcı olur. Bu sayede şişkinliğe karşı da etkilidir.

Ananas Frappe

4

Ananas ve keten tohumunu blender yardımıyla karıştırarak elde edebileceğiniz bu içecek, şişkinliğe iyi gelir ve oldukça faydalıdır. Ananasın içerisinde bulunan bir enzim ise proteinin yıkılmasını kolaylaştırır, dolayısıyla hazımsızlığa da iyi gelir.

Yeşil çay

5

Kanser ve kalp rahatsızlığı riskini azaltmasının yanı sıra yeşil çay zayıflatıcı özelliğiyle bilinir. Spordan önce tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırdığı söylenmektedir.

Bitter çikolatalı süt

6

Bitter çikolatanın faydaları sık sık karşımıza çıkar. Bu içeceği atıştırmalık değil kahvaltı gibi bir öğün yerine tüketebilirsiniz. 400 kalori civarında olduğundan uzun süre sizi tok tutacaktır.